Ήμασταν κάποτε μικρά παιδιά!

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ωραία το αρχίσαμε με την KOYE, κι έχει γέλιο...:)

για πείτε τι θυμάστε από τα προσχολικά σας χρόνια...τρελές καταστάσεις και φάσεις με τη θεξυ νηπιαγωγό (;)) και με τα άλλα σπορια (τους συμμαθητές σας ντε:P)

Πιάνονται: παιδικός σταθμός, νηπιαγωγείο, άντε και τα πρώτα χρόνια του δημοτικου:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Ωραία το αρχίσαμε με την KOYE, κι έχει γέλιο...:)

για πείτε τι θυμάστε από τα προσχολικά σας χρόνια...τρελές καταστάσεις και φάσεις με τη θεξυ νηπιαγωγό (;)) και με τα άλλα σπορια (τους συμμαθητές σας ντε:P)

Πιάνονται: παιδικός σταθμός, νηπιαγωγείο, άντε και τα πρώτα χρόνια του δημοτικου:clapup:


χαχαχαχαχαχαχα σωστήηηηηη

λοιπόν... σκηνικά απ το νηπιαγωγείο :D

Πρώτο σκηνικό
τα κοριτσάκια κάναμε ένα μικρό αργαλιό και τα αγοράκια μας τραβούσαν απλά τα μαλλιά :P
όταν μας είπε η δασκάλα να πάμε την άλλη μέρα με κλωστές εγώ ξέχασα να το πω στη μαμά μου και πήγα χωρίς κλωστούλες και από την ντροπή μου έκλαιγα μιαμιση ώρα μέχρι να καταφέρει η δασκάλα να με ηρεμίσει ότι δεν έγινε και κάτι τραγικό :redface:

Δεύτερο σκηνικό
Μου φέρνει ο πατέρας μου στο σπίτι δύο χελώνες!!!!
Μια μεγάλη και το παιδάκι της! (Δεν ξέρω που θκατά τις βρήκε στο δρόμο :P ) Τις πήρα λοιπόν και γω όλο χαρά να τις πάω στο νηπιαγωγείο που είχε και αυλή με χορταράκια να τις δουν και τα άλλα παιδάκια :redface:
Μέχρι όμως να βγούμε στο διάλειμμα, οι χελώνες είχαν περάσει κάτω απ τη σιδερένια πόρτα στην αυλή του γείτονα και πλακώσαμε όλα μαζί τα κλάμματα (περί τα 20 παιδάκια) και φυσικά η δασκάλα φρίκαρε και έφυγε τρέχοντας να πάει στο γείτονα να πάρει πίσω τις χελώνες μας και να γλυτώσει απ την φασαρία μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasper

Νεοφερμένος

Η jasper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
δεν πηγα νηπιο ημουν κολλημενη με την μαμα(περιεργο πως τα φερνει στη πορεια η ζωη και τωρα συμβαινει το αντιθετο!!)αλλα δουλεψα για λιγο σε ενα νηπιαγωγειο και 2 κοριτσακια μονιμως εξαφανιζοταν και τις εβρισκα ξαπλωμενες στο πατωμα πισω απο τα τρπεζακια η μια πανω στην αλλη,την αλλη μερα μεσα στις τουαλετες να χαιδευονται κτλ!!!!!Απιστευτο και ηταν 4 η 5 χρονων!!!!Ασχετο ε;;;;Δεν πειραζει το θυμιθικα τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Εγω δεν πήγα νήπιο αλλά στις πρώτες τάξεις του δημοτικού κυνηγούσα τα κοριτσάκια, τους τράβαγα τα μαλλιά και γενικά δάγκωνα κάθε παιδάκι που έβρισκα μπροστά μου!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εγω δεν πήγα νήπιο αλλά στις πρώτες τάξεις του δημοτικού κυνηγούσα τα κοριτσάκια, τους τράβαγα τα μαλλιά και γενικά δάγκωνα κάθε παιδάκι που έβρισκα μπροστά μου!:redface:


το κλουβί το έχεις κρατήσει ενθύμιο, φαντάζομαι:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω εχω παει στο νηπιαγωγειο. Θυμαμαι οταν εγω με ενα φιλο μου ανταλλαζαμε τα... παπουτσια μας και η νηπιαγωγος εκανε παραπονα στους γονεις μας αλλα εμεις το συνεχιζαμε:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κι εγώ κλασσικά σαν μικρό και ήσυχο τερατάκι έχω να θυμάμαι στο νηπιαγωγείο πετούσαμε το ένα παιδάκι στο άλλο πλαστελίνες,φαγητό κι ότι βρισκόταν στο οπτικό μας πεδίο.
Αργότερα στις πρώτες τάξεις του δημοτικού το σκάγαμε στο διάλειμμα για να πάμε βόλτα,κάναμε ζημιές με τις μπάλες την ώρα της γυμναστικής,ζωγραφίζαμε με τις κιμωλίες στο προαύλιο για να παίξουμε κουτσό.
Το αποκορύφωμα ήταν όταν "μαδήσαμε"ένα δέντρο για να φτιάξουμε φωλίτσες για τα πουλάκια(τι αθωώτητα!).
Μετά φυσικά γράφτηκαν κι άλλες ένδοξες σελίδες στη διάρκεια των μαθητικών μου χρόνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Το αποκορύφωμα ήταν όταν "μαδήσαμε"ένα δέντρο για να φτιάξουμε φωλίτσες για τα πουλάκια(τι αθωώτητα!).


:rofl: :rofl::rofl::rofl::rofl:

θυμήθηκα.... προσπαθούσα με μικρά ξυλαράκια να "ανοίξω" περισσότερο τις μυρμηγκοφωλιές για να τα βοηθήσω και να μην έχουν τόση πολύ δουλειά!
ποιός ξέρει πόσες έχω.... καταστρέψει άθελα μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγω δεν θυμαμαι και πολλα απο τα παιδικα μου χρονια γιατι μαλλον θα ηταν βαρετα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Δυστυχως η αναπτυξη μου συνοδευοταν και απο πολυ ξεσπασμα ενεργειας σε καθε ηλικια,με λιγα λογια ειχα αφησει παντου το στιγμα μου καθως ημουν ακραιος.

Θα σας πω κατι που εκανα 3η-4η δημοτικου,που μου το λενε παλιοι συμμαθητες μου και εγω δεν το θυμαμαι.....τοσα εχω κανει που εχω ξεχασει.

Ειχαμε μια ωραια συμμαθητρια (Νατασσα,καλη ωρα της) και σε ενα διαλλειμμα πως μου ειπαν οι συμμαθητες μου να παω και να την χουφτωσω.
Δεν θυμαμαι εγω πως κολλησα και πηγα να το κανω αμεσα!


Το αστειο-τραγικο της υποθεσης ειναι οτι την βλεπω στα 10μετρα μακρια μου με πλατη της σε μενα,παιρνω φορα τρεχοντας κατα πανω της και την χουφτωνω με ολη την ορμη και ταχυτητα που ειχα,με αποτελεσμα
η κοπελια να πεφτει κατω και να σερνεται στο πατωμα για μερικα μετρα .

Το γελιο που επακολουθησε μετα απο ολους τους φιλους μου που με κοιτουσαν την αποπειρα μου,δεν περιγραφεται.

Ειλικρινα δεν μπορω να το θυμηθω με τιποτα,αλλα περιεργως θυμαμαι την συμμαθητρια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Εγώ δεν ήμουνα και τόσο καλό παιδάκι:P :redface: ! όποιος με πείραζε,του έβαζα τρικλοποδιές:redface: ,πράγμα πολυ επικίνδυνο...:confused: Ευθυνόμουν για πολλά ''ατυχήματα'' στο σχολείο,στο νηπιαγωγείο!:worry: :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
εγω εριχνα σφαλιαρες και ξύλο. κανεις δεν μπορουσε να με πλησιασει! ΛΟΛ. ημουν επιθέτικο κοριτσι γιατι σιχαινόμουν να με αγγιζουν και να με φιλάνε! Επειδη πάντως η μάνα μου με κούρευε και με έντυνε αγορίστικα το καλοκαιρι που είχαμε πάει στην αρχαια Ολυμπία διακοπές μου την "έπεσε" ένα κοριτσάκι! Ερχεται και κάθεται δίπλα μου με πίανει και μου λέει "αγοράκι πώς σε λένε"? "Δεν είμαι αγοράκιιιιι χαζηηηη" Τσιριζω και φευγω τρέχοντας! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ πήγα νηπιαγωγείο, θυμάμαι που καθόμασταν με τα άλλα παιδιά και κόβαμε στη μέση τις σκουλικαντέρες στο προαύλιο και τις βλέπαμε να προχωράνε αφού είχαν γίνει 2 σκουλικαντέρες :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage:
εγω εριχνα σφαλιαρες και ξύλο. κανεις δεν μπορουσε να με πλησιασει! ΛΟΛ. ημουν επιθέτικο κοριτσι γιατι σιχαινόμουν να με αγγιζουν και να με φιλάνε! Επειδη πάντως η μάνα μου με κούρευε και με έντυνε αγορίστικα το καλοκαιρι που είχαμε πάει στην αρχαια Ολυμπία διακοπές μου την "έπεσε" ένα κοριτσάκι! Ερχεται και κάθεται δίπλα μου με πίανει και μου λέει "αγοράκι πώς σε λένε"? "Δεν είμαι αγοράκιιιιι χαζηηηη" Τσιριζω και φευγω τρέχοντας! :lol:
Xαχαχαχαχαχαχα αυτό είναι το πιο :rofl: απο όλα! :lol: :hehe:
Εμένα ρε γμτ δεν μου ρχεται κανα καλό :( Αμα θυμηθώ κάτι θα σας πω!
Μόνο απο μεγαλύτερες ηλικίες θυμάμαι! (πχ 5η-6η δημοτικου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Θυμάμαι στο νηπιαγωγείο τα "είχα" με μια κοπελίτσα. Ήταν ένας έρωτας μεγάααααλος! :inlove: Πολύ μεγάλος! Καθόμασταν στο προαύλιο και μοιραζόμασταν το φαγητό, της έπιανα το χεράκι και κάτι τέτοια... Αλλά μια μέρα της κοπελίτσας της έπεσαν τα δύο μπροστινά δόντια.:hehe: Ε, εγώ μόλις την είδα, την "χώρισα"!!! :lol: :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Θ... Αλλά μια μέρα της κοπελίτσας της έπεσαν τα δύο μπροστινά δόντια.:hehe: ...

πολλά......γλυφιτζούρια της έδινες κι εσύ βρε παιδίμ:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θυμάμε τότε ήταν της μόδας τα γλυφιτζούρια με το παιχνίδι, συνήθος ήταν σφυρίχτρες, όταν λοιπόν είμουν στον παιδικό σταθμό θυμάμε πάντα ένα συγκεκριμένο πραγμα, τσακωνόμουν με ένα αγοράκι και μου έχωσε στο μάτι μια τέτοια σφυρίχτρα, το θυμάμε απίστευτα καθαρα.
η μάνα μου μου επιμένει ότι αποκλέιετε να θυμάμε κάτι τέτοιο γιατί είμουν μικρή, άλλα απο την άλλη μου είπε ότι πράγματι έγινε αυτό στο δημόσιο σταθμό και θέλαν να διώξουν το πιτσιρίκι.

Θυμάμε μια φορά είχα χαθεί, στον Άι σουλά εκεί είναι μεγάλο το μέρος και χάνεσε έυκολα, πάω λοιπόν εγώ χαζέυοντας άλλα δεν είδα ότι οι άλλοι ήταν πίσω, χάνομαι λοιπόν κόσμοπανικός εκεί, σε κάποια φάση μου έκοψε και πήγα σε μια κοπέλα που πέζανε γαδουροδρομίες και λέω στην κοπέλα ότι χαθηκα, φωνάζει η κοπέλα απο το μικρόφωνο και με μαζέψανε, ακόμα θυμάμε το ξύλο που είχα φάει τότε, γιατί είμουν η έτοια να χαθεί και η μάνα μου ψάχνοντάς με, την βρήκαν σε μια γωνία να κλέει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι πολλά ευχάριστα απο το σπίτι της γιαγιάς με τον ξάδερφο αλλά το νηπιαγωγείο μου έχει αφήσει άσχημες εικόνες...Γενικότερα ήμουν ένα παιδάκι απο αυτά που κάθονται σε μια γωνία μόνα τους και δεν μιλάνε πολύ (ήταν να κάνω την αρχή :P), δεν συμμετείχα σε παιχνίδια και τέτοια και προ πάντων δεν συμπαθούσα κανένα παιδάκι, ειδικά αυτά που με χτυπούσαν και με κοροίδευαν.

Χαρακτηριστική εικόνα στο μυαλό μου κάθε τόσο να μου ανοίγει η μύτη και να προσπαθώ να μην κλάψω. Και ω ναι! δεν είχα κλάψει ποτέ και ρωτούσε η δασκάλα τη μαμά μου γιατί δεν κλαίω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
θυμαμε που παιζαμε κ επεσα κ χτυπησα στο κεφαλι κ δεν ηθελα να κανω ραμματα γιατι θα μου εκανε σημαδι:redface:

το κλαμα που ριξαμε στην 6η δημοτικου... λες κ δεν θα τους ξανα βλεπαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι παίζαμε πετροπόλεμο(ναι ήμασταν μικρά:D ), χωριζόμασταν σε ομάδες και παίζαμε ξύλο και θυμάμαι και μια φορά που πετάγαμε πέτρες σε ένα ανοιχτό παράθυρο σπιτιού που ήταν κολλητά στο σχολείο και κάναμε διαγωνισμό για το ποιος θα βάλει τις περισσότερες πέτρες μέσα!!!!Αυτά τα ολίγα!Αγγελάκι ήμουν!!:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top