Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

green-eye-beauty

Νεοφερμένος

Η green-eye-beauty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χμμ κατάλαβα τι εννοείς.
σ ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Μας έβαλε στην έκθεση να βρούμε με τη λέξη σκόπιμος μια φράση και έγραψα:Σκόπιμη ήταν η στάση της αντιπολίτευσης ενάντια στο νομοσχέδιο που επρόκειτο να ψηφιζόταν... αλλά δεν μου ταιριάζει και πολύ...;
σωστή ή λάθος είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μας έβαλε στην έκθεση να βρούμε με τη λέξη σκόπιμος μια φράση και έγραψα:Σκόπιμη ήταν η στάση της αντιπολίτευσης ενάντια στο νομοσχέδιο που επρόκειτο να ψηφιζόταν... αλλά δεν μου ταιριάζει και πολύ...;
σωστή ή λάθος είναι;
Σωστή ειναι,αλλά κατα τη γνώμη μου θα μπορούσες να την τροποποιήσεις και να πεις <<Σκόπιμη ήταν η αρνητική στάση της αντιπολίτευσης στο νομοσχέδιο που επρόκειτο να κατατεθεί προς ψήφιση στη Βουλή>>
Αυτή είναι η άποψή μου,περίμενε και για άλλες ιδέες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Τώρα ότι έγραψα έγραψα, γιατί ήταν στο διαγώνισμα που γράψαμε το πρωί, πάντως αφού δεν είναι τελείως λάθος εντάξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vissijunior11

Νεοφερμένος

Η vissijunior11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Θέλω προτάσεις με τις λέξεις :

-αυθεντία
-ιδιοτέλεια

Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νόμιζε ότι τα ήξερε όλα! Το έπαιζε αυθεντία.

Υπάρχει η διάχυτη εντύπωση ότι ιδιοτέλεια είναι κάτι κακό και ότι πρέπει όλοι να μην είμαστε ιδιοτελείς.

Googlare.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά! Έχω να βρώ τους πλαγιότιτλους αυτού του κειμένου ΠΟΙΟΙ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ, ΛΟΙΠΟΝ, ΕΛΛΗΝΕΣ και παροτι είμαι ενημερωμένος ότι θα δυσκολευτώ, παιδεύομαι αρκετή ώρα χωρίς αποτέλεσμα.

Μήπως θα μπορούσε να βοήθησει κάποιος με μεράκι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θέμα: «Το Κοινοβούλιο εκλέγεται από τους πολίτες για να εκφράζει τη δημοκρατική τους βούληση, να προασπίζεται και να προωθεί το δημόσιο και εθνικό συμφέρον. Αφού λάβετε υπόψη σας τα παραπάνω, να γράψετε ένα άρθρο στο οποίο θα εκφράζετε τη γνώμη σας για το ελληνικό Κοινοβούλιο και θα προτείνετε τρόπους βελτίωσης του ρόλου του, αν κρίνετε πως αυτό είναι αναγκαίο» (400-500 λέξεις περίπου).

μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιες λύσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες εδώ τις τελευταίες απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
σ ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsap13

Νεοφερμένος

Ο tsap13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Την γράφω αύριο και δεν ξέρω τίποτα μα τίποτα. Όποιος έχει καμιά ιδέα να μου πει γιατί θα γίνω ρεζίλι. Help!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Πρώτον μην αγχώνεστε.
Η έκθεση σας θα είναι μια στανταρ έκθεση, όπου στο πρώτο μέρος του κυρίως θέματος θα αναλύετε τις σκέψεις σας για το ελληνικό κοινοβούλιο, ενώ στο δεύτερο θα προτείνετε τρόπους για την εξάλειψη και βελτίωση τον τομέων που θεωρήσατε προβληματικούς στο πρώτο μέρος της έκθεσης.Κάπως έτσι.
Γενικά θα μπορούσατε να αναφερθείτε στα προβλήματα αδιαφάνειας των κομμάτων σήμερα(και πάντα λέω εγώ...), τις πελατειακές τους σχέσεις με τους ψηφοφόρους, το βουλευτικό άσυλο κτλ.

Καλή επιτυχία!Δε βαθμολογήστε σε τίποτα πάνω σε αυτό, απλά διασκεδάστε το!Προσωπικά έβγαλα χολή στην έκθεση, θα με περάσει για κομμούνι η καθηγήτρια μου φαίνεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Θέμα: «Το Κοινοβούλιο εκλέγεται από τους πολίτες για να εκφράζει τη δημοκρατική τους βούληση, να προασπίζεται και να προωθεί το δημόσιο και εθνικό συμφέρον. Αφού λάβετε υπόψη σας τα παραπάνω, να γράψετε ένα άρθρο στο οποίο θα εκφράζετε τη γνώμη σας για το ελληνικό Κοινοβούλιο και θα προτείνετε τρόπους βελτίωσης του ρόλου του, αν κρίνετε πως αυτό είναι αναγκαίο» (400-500 λέξεις περίπου).

Ποσο μου τη δινει οταν στο θεμα της εκθεσης κατευθυνουν ολοκληρο το συλλογισμο του μαθητη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαμπρινή ενδ.

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή ενδ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
1ον εμάς όπως μας είπε και θα το βαθμολογίσει κανονικά και θα μετρίσει και πολύ στο 3μηνο
2ον νομίζω οτι πρέπει να γράψουμε κατι σε σχέσει με αυτό το κομμάτι του θέματος: <<Το Κοινοβούλιο εκλέγεται από τους πολίτες για να εκφράζει τη δημοκρατική τους βούληση, να προασπίζεται και να προωθεί το δημόσιο και εθνικό συμφέρον>>πφφφ:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
1ον εμάς όπως μας είπε και θα το βαθμολογίσει κανονικά και θα μετρίσει και πολύ στο 3μηνο
2ον νομίζω οτι πρέπει να γράψουμε κατι σε σχέσει με αυτό το κομμάτι του θέματος: <<Το Κοινοβούλιο εκλέγεται από τους πολίτες για να εκφράζει τη δημοκρατική τους βούληση, να προασπίζεται και να προωθεί το δημόσιο και εθνικό συμφέρον>>πφφφ:worry:

Θα σας το μετρήσει κιόλας?Χμμμ, υποθέτω πως είναι ένα καλό δείγμα για το πόσο καλή έκθεση μπορείτε να γράψετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Κανονικά η έκθεση δεν θα έπρεπε να είναι ούτε υποχρεωτική,ούτε να μετράει στο βαθμό του μαθητή!! Άλλωστε έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα αμφιβάλλω πραγματικά αν ένας έφηβος γνωρίζει πραγματικά τις αντιλήψεις και τα προβλήματα του Κοινοβουλίου. Πόσο μάλλον τις λύσεις που πρέπει να γράψει.
Εγώ έψαξα αρκετές ώρες στο internet για να βρω επαρκές υλικό. Τελικά την έγραψα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaso Barca

Νεοφερμένος

Η vaso Barca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κανονικά η έκθεση δεν θα έπρεπε να είναι ούτε υποχρεωτική,ούτε να μετράει στο βαθμό του μαθητή!! Άλλωστε έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα αμφιβάλλω πραγματικά αν ένας έφηβος γνωρίζει πραγματικά τις αντιλήψεις και τα προβλήματα του Κοινοβουλίου. Πόσο μάλλον τις λύσεις που πρέπει να γράψει.
Εγώ έψαξα αρκετές ώρες στο internet για να βρω επαρκές υλικό. Τελικά την έγραψα!!

τι εγραψες τελικα?

παιδια εξακολουθω να ψαχνω ιδεες για την δικη μου εκθεση! μην με παραξηγησετε αλλα θελω να γραψω κατι καλο, ετσι για να τριβει τα ματια της η καθηγητρια!!!ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Λοιπόν κατά τη γνώμη μου για να είναι ολοκληρωμένη η έκθεση και να έχει άποψη θα ξεπεράσεις το όριο των 500 λέξεων στα σίγουρα!
Αρχικά έγραψα τη γνώμη μου τελείως ουδέτερα αναφέροντας κάποια υπέρ της Βουλής και αντάστοιχα κάποιους τομείς που δεν αξιοποιούνται τόσο!
στα υπέρ μπορείς να γράψεις : 1)δυνατότητα έκφρασης στο λαό έστω και έμμεσα
2)πρωτοβουλίες διεθνών σχέσεων τα τελευταία χρόνια
στα κατά: 1)έλλειψη καλής διαχείρισης των επιπτώσεων της οικονομικής κρίσης
2) παιδεία

Και ως λύσεις 1)ενίσχυση της άμεσης δημοκρατίας με την ηλεκτρονική δημοκρατία
2)μπορείς επίσης να θίξεις κάποιο θέμα για την οικολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Θα ήθελα τόσο να τρολλάρω εδώ μέσα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top