Σεξισμός

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Έλα τώρα! Ο άντρας το παίζει ανατολίτης και θέλει να επιβάλλεται. Πολλές φορές οι γυναίκες είναι θύματα της καθημερινότητας. Σε πολλούς τομείς οι πόρτες είναι ακόμη κλειστές για αυτές, πρακτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Σας έδωσα την εντύπωση οτι είμαι κατα της ισότητας! Δεν είμαι κατα! Δεν το έθεσα σωστα!
-----------------------------------------
Έλα τώρα! Ο άντρας το παίζει ανατολίτης και θέλει να επιβάλλεται. Πολλές φορές οι γυναίκες είναι θύματα της καθημερινότητας. Σε πολλούς τομείς οι πόρτες είναι ακόμη κλειστές για αυτές, πρακτικά!

Όλοι είμαστε θύματα της καθημερινότητας! Νομίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Πολύ γενικόλογος είσαι. Μήπως να έκανες πιο εύστοχες παρατηρήσεις?? Μην εμφανίζεσαι τόσο δογματικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εγω σε καταλαβαινω σε καποια πραγματα..η γυναικα βγαζει δηθεν προτωποριες οταν ακομα δν ειναι καταπιεσμενη αλλα γενικα ειναι γνωστο οτι ολοι οι ανωμαλιαριδες για να εξυπηρετισουν μια γυναικα θελουν να τν *** ελεος!αυτο ειναι απαραδεκτο και συμβαινει καθημερηνα και η ιρωνια ως προς τν γυναικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πολύ γενικόλογος είσαι. Μήπως να έκανες πιο εύστοχες παρατηρήσεις?? Μην εμφανίζεσαι τόσο δογματικός.

Γιατι αυτό που είπα, δεν είναι εύστοχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Η μοίρα είναι στα χέρια του καθενός. Αρκεί να μην επιτρέπει σε κανέναν να του καθορίζει το μέλλον του. Μπορούμε να αρπάζουμε τις ευκαιρίες και να εξελισσόμαστε, αρκεί να μη χειραγωγούμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σας έδωσα την εντύπωση οτι είμαι κατα της ισότητας! Δεν είμαι κατα! Δεν το έθεσα σωστα!
-----------------------------------------


Όλοι είμαστε θύματα της καθημερινότητας! Νομίζω!
ειπες οτι η γυναικα ειναι ποιο κατω απο το κατωτερο ιδος πριν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Με αυτό τον τρόπο Alex$$$, ακόμη και οι άνδρες χάνουν την ποιότητά τους. Εντάξει ήσουν εύστοχος αν αυτό σε ενοχλεί. Αλλά στα προηγούμενα μηνύματα είχες κάποιες ασάφειες. Μην αφήνεις τους άλλους να διαστρεβλώνουν τα λεγόμενά σου. Γι' αυτό προσδιόρισέ τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν το έθεσα σωστά!Πρέπει να έχει ίσα δικαιώματα!Αλλά αυτη τη στιγμή έχει βγει από πάνω!Σόρυ, δεν το έθεσα καθόλου σωστά πρίν!
θεστο καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εννοώ οτι η κοινωνία έχει ξεφύγει τελείως και μία από τις αιτίες είναι η γυναίκα! Είμαι ο μόνος που το πιστεύω αυτό;
παιδια η γυναικα εχει 10% λιγοτερη εγκεφαλικη μαζα απο εμας στο συνολο....οι γυναικες απο μικρες και στα παλαιοτερα χρονια ητανπισω απο μια κατσαρολα αλλα οι αντρες ειναι οι μεγαλυτεροι σεφ του κοσμου..αυτα ειναι αποδεδιγμενα αλλα σε σχεσει με τα δικαιωματα η γυναικα δν εχει καμια τελειως διαφορα!εχει τς ιδιες αναγκες με τν αντρα και απαιτει τν ιδιο σεβασμο!!ακομα οι γυναιες απλα ειναι ποιο εξαρτημενες απο τν αντρα..ευχαριστιουντε ποιο πλ τν ερωτα και τν χρειαζοντε ποιο πλ απο εμας..αλλα δν παυουν να ειναι ισαξιες σε ολλα!ακομα σε σχεσει με τν αναπαραγωγηκοτητα παιζει μεγαλο ρολο γτ το γεγονος οτι ενας αντρας αφηνει εγκυες 10 γυναικες αλλα μια γυναικα δν μπορει να μηνει εγκυος απο 10 αντρες..αυτες οι μικροαστικες αντιληξεις ειναι λογοι για ρατσισμο κατα του γυναικιου φιλου και μιλαω πλ σοβαρα γτ το εχω ψαξει!
Θεέ και κύριε...τι ακούω...Δεν το περίμενα τόσο νέοι άνθρωποι να είναι τόσο ρατσιστές...


Έχω κάνει εργασία με θέμα τις προκαταλήψεις σε βάρος των γυναικών. (με ξεχωριστό section για την οδήγηση:P) στο power point.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
παιδια η γυναικα εχει 10% λιγοτερη εγκεφαλικη μαζα απο εμας στο συνολο....
Δηλαδη παντα περισσοτερο=καλυτερο.. η ποσοτητα δε σημαινει και καλυτερη ποιοτητα,αλλωστε η πονηρια ειναι χαρακτηριστικο της γυναικας,λενε...
οι γυναικες απο μικρες και στα παλαιοτερα χρονια ητανπισω απο μια κατσαρολα αλλα οι αντρες ειναι οι μεγαλυτεροι σεφ του κοσμου..
Δεν καταλαβαινω που κολλαει αυτο και τι θες να αποδειξεις.. και παλιοτερα στελνανε μονο τα αγορια σχολειο αλλα οι πιο καλοι μαθητες ειναι κοριτσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ειπες οτι η γυναικα ειναι ποιο κατω απο το κατωτερο ιδος πριν....

Ναι αλλά μετά είπα οτι δεν το έθεσα σωστά! Βιάστηκα να απαντήσω και δεν σας έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Άφησες να εννοηθεί ότι είσαι ρατσιστής. Συμφωνό με τη Βάλια. Σε τι τριτοκοσμική χώρα ζούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Με αυτό τον τρόπο Alex$$$, ακόμη και οι άνδρες χάνουν την ποιότητά τους. Εντάξει ήσουν εύστοχος αν αυτό σε ενοχλεί. Αλλά στα προηγούμενα μηνύματα είχες κάποιες ασάφειες. Μην αφήνεις τους άλλους να διαστρεβλώνουν τα λεγόμενά σου. Γι' αυτό προσδιόρισέ τα καλύτερα.
οκ..απλα ενταξει τα δικαιωματα με το αν η γυναικα ειναι κατωτερο ιδος δν εχουν καμια σχεση!και ενα λιονταρι πρεπει να εχει ισα δικαιωματα και να μν καταπατοντε τα δικαιωματα του οπως το να ζει ελευθερος το να μν αναγκαζετε να μενει σε κλουβια...αλλα δικαιωματα οπως να δουλευει δν τα εχει γτ δν τα ζηταει και δν μπορει και δν του χρειζοντε γιαυτον ολλα ειναι τσαμπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Άφησες να εννοηθεί ότι είσαι ρατσιστής. Συμφωνό με τη Βάλια. Σε τι τριτοκοσμική χώρα ζούμε.

Δεν ήθελα αυτό να εννοηθεί! Απλα δεν μου αρέσουν κάποια πράγματα στην συμπεριφορά ορισμένων γυναικών σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δηλαδη παντα περισσοτερο=καλυτερο.. η ποσοτητα δε σημαινει και καλυτερη ποιοτητα,αλλωστε η πονηρια ειναι χαρακτηριστικο της γυναικας,λενε...

Δεν καταλαβαινω που κολλαει αυτο και τι θες να αποδειξεις.. και παλιοτερα στελνανε μονο τα αγορια σχολειο αλλα οι πιο καλοι μαθητες ειναι κοριτσια
δν ειμαι ρατσιστης απλα στην μαζα ναι θεωρειτε καλυτερο συγνωμη...και επισης οκ οι αντρες αναπτυχθηκαν ποιο πλ..παντα οι γυναικες προσπαθουν απλα στο μεσο ορο οι αντρες τα καταφερνουν αν προσπαθησουν ποιο γρηγορα απο τς γυναικες...αλλα τα δικαιωματα δν εχουν να κανουν με αυτο...συμφωνω μαζι ς κοπελια...πιστευ οτι οι γυναικες ειναι καλυτερες απλα εχω διαβασει τα αντιθετα...αλλα αυτα δν μετρανε σε σχεσει με τα δικαιωματα που πρεπει να εχει η γυναικα!!πρεπει να ολοι πρεπει να εχουν ισα δικαιωματα ανεξαρτητα το χρωμα δερματος,εθνικοτητος,ομαδας,φυλου!ετσι ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Βγάζουν ελάχιστο νόημα αυτά που γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
οι πιο καλοι μαθητες ειναι κοριτσια

Δεν έχει σημασία το φύλο αλλά το άτομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Εγω δεν πιστευω οτι η μαζα παιζει ρολο,ουτε οτι οι γυναικες ειναι στο μεσο ορο και οι αντρες τα καταφερνουν καλυτερα! Σε ποιο πραγμα δηλαδη τα καταφερνουν γρηγοροτερα; Σε ποιο πραγμα οι αντρες ειναι καλυτεροι ενω οι γυναικες μενουν στο μεσο ορο; Και που κολλαει η μαζα του εγκεφαλου; αφου ειστε πιο μεγαλοσωμοι απο μας λογικο μου φαινεται ολα να ειναι μεγαλυτερα!Το θεμα ειναι οι συναψεις των νευρων και παρομοια πραγματα τα οποια δεν εχουν σχεση με το φυλο!Ειδικα στα θηλαστικα το θηλυκο πρεπει να τα καταφερνει καλυτερα απ το αρσενικο σε ολα γιατι εχει να μεγαλωσει και να προστατευσει τα μικρα του!
Δεν έχει σημασία το φύλο αλλά το άτομο!
γενικως συμφωνω,εξαρταται απο τη διαθεση του ατομου για μαθηση.. ομως στις ανδροκρατουμενες σχολες ο μεσος χρονος αποφοιτησης ειναι αρκετα μεγαλος ενω στη δικια μου,γυναικοκρατουμενη σχολη ειναι μολις 4,5 χρονια!Δεν ξερω αν ειναι η ευκολια-δυσκολια των μαθηματων,ομως κατι αντιστοιχο συμβαινει και στα σχολεια!Δεν το θεωρω συμπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Anarki:
Βγάζουν ελάχιστο νόημα αυτά που γράφεις.
Προσπαθεί απλά να συνδιάσει άγαρμπα φράσεις που ακούει από εδώ και από εκεί, χωρίς καθόλου επιτυχία θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top